Halılarınızı Neden Bir Halı Yıkama Firmasında Yıkattırmalısınız?

Halılarınızı Yıkamaya Verirken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Mayıs 4, 2017

Kimi insanlar halı yıkamanın evdeki şartlarla daha hijyenik sonuçlar elde edileceğini düşünmektedir. Halbuki, halının içine işlemiş olan mikrop, kir ve lekelerin halının dokusunu da zarar vermeyecek ölçüde temizlenmesi gerekir. Ev usulü yapılmış olan işlemlerin çoğu halıyı zedeler, hijyenik olsa bile uzun ömürlü temizlik gerçekleştirilememektir. Bu yüzden, halı üzerinde yapılan her bir temizliğin derine işleyerek fakat tahribatsız bir işlem uygulamanın doğru olduğu bir gerçektir. Özellikle sağlık açısından tehdit edici her bir mikrobun halı yıkama firmaları tarafından profesyonel bir biçimde temiz ortamlarda yok edilmesi gerekmektedir. Bu yüzden, evdeki halı yıkama metodundan farklı özellikler gösteren fabrikada halı yıkama metotlarının daha verimli sonuçlar doğurması kuvvetle muhtemeldir.

NEDEN HALI YIKAMA FİRMASI TERCİH EDİLMELİDİR?

  • DERİNLEMESİNE TEMİZLİK FAKTÖRÜ

Derinlemesine halı yıkama işlemi daima firmalarda yapılmaktadır. Yapılan halı temizliğinin yüzeysel işlemler yoluyla yalnızca dış görüntünün temizlenmesi doğru olmamakla birlikte, sağlığı tehdit eden uyaranları ortadan kaldırmak için avantaj sağlamaktadır. Çünkü astım hastaları ve alerji durumuna karşı koyamayan insanlar için bu mikropların derinlemesine temizlik yöntemiyle ortadan kaldırılması gerekir.

  • BELLİ BİR EĞİTİM VE TECRÜBE BİRİKİMİ GEREKTİRİR

Halı yıkama işleminin uygulaması belli bir eğitim, kalite ve tecrübe birikimini gerektirir. Her bir halının yıkanması için İstanbul halı yıkama firmalarında özel hizmetler içeren farklı halı yıkama servisleri bulunmaktadır. Bunlar;

  1. Şampuanlama servisi

Bu hizmette, özel deterjanlar, kokular, parfüm ya da parlatıcı özel şampuan içinde bulunur. Ev ortamında hangisini de derece kullanılacağı belli bir eğitim alınmadığı sürece doğru olmaz aksine halının tahriş edilmesine zemin hazırlanmış olabilme ihtimali bulunmaktadır.

  1. Buharlama servisi

Bu hizmette de sıcak su ve şampuan karışımıyla halı yıkama işlemi yapılmaktadır.Belli bir tecrübe ve bilgi gerektirir.

  • Köpükle yıkama servisi

Köpüklerin mikroba, kire ve lekelere yapışarak vakumla çekilme işlemidir. Bilgi ve tecrübe isteyen bir hizmettir.

  1. Kuru temizleme servisi

Halının kurutulması belli bir süre bekletilmemekle birlikte temizlik tozunun halıya işlenmesinden sonra vakumlanması işlemidir.

Tüm bu servisler için yukarda ifade edildiği gibi bilgi birikimi ve deneyim gerektirmektedir. Böylelikle halının daha uzun ömürlü olması sağlanır ve daha hijyenik ortamda halılar yıkanır.

  • MAKİNELERİN OTOMATİK PROGRAMI İLE DAHA PRATİK ÇÖZÜMLER ÜRETİLİR

Makinelerin otomatik kontrol programları ile makine hızının kontrolü, fırça baskısının kuvvet hızı, halının tipik özelliklerine uygun olarak ayarlanır ve evde yıkanılan halılardan daha profesyonel ve pratik bir çözüm getirmesine olanak verir.

Görüldüğü gibi evde yıkanılan halılar hijyenik açıdan sadece görüntü itibariyle temiz görünmesini sağlarken firmalarda yıkanan özellikle İstanbul halı yıkama firmalarının içinde işini en profesyonel yapan AVRASYA HALI YIKAMA FİRMASI tarafından yıkanılan tüm halılarınızın hijyenik ve sağlık açısından olumlu sonuçlar getireceği gibi halılarınızın orijinal özelliği de uzun ömürlü olacaktır.