Halı Yıkama İşlemleri Hangi Aralıklarla Yapılmalıdır?

Halılarınızı Yıkamaya Verirken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Mayıs 4, 2017
Halı Yıkama İşlemleri Ne Kadar Sürer?
Mayıs 4, 2017

Özellikle ülkemizde kullanımı oldukça yaygın olan, evlerimize ev hissini veren ürün deyince akla direkt halı gelir. Eğer ki bir eve girdiğinizde halı yoksa ya da seyrek bir şekilde serilmişse bu ev hissini, evin sıcaklığını hissetmenizi sağlayamaz, engeller. Halıların yeri evlerimiz için bu kadar ayrıyken ve onları sürekli kullanıp üzerinde sürekli dururken, elbette temizliğine de önem vermeliyiz. Halı yıkama evdeki havayı bile bir anda değiştirip, daha hijyenik bir alanda yaşamanızı sağlayacaktır.

Peki halı nasıl yıkanır ?

Halı nasıl yıkanır sorusu herkesin aklına gelmiştir, en kötü annelerimizin yıkama şekillerinden yola çıkmaya çalışırız halı nasıl yıkanır sorusu için. Eski usul olarak, daha apartmanlar yokken , gecekondu tipi evler yaygın iken herkesin evinin önünde bir avlusu, halı yıkayacak ufacık dahi olsa bir alanı vardı. Herkes toz toprak dinlemeden orda suya tutup insan gücü ile yıkardı ve içleri rahat ederdi.

Şuan apartman hayatının yaygınlaşması ve insanların çok da fazla halı yıkacak yeri ve zamanın olmaması sebebiyle halılar yıkamalara verilir.

Halı  yıkama yerlerinin seçilmesi gerektirmesi olarak ;

  • Yer
  • Zaman
  • Makine gücünün insan gücüyle eş değer olmaması
  • Hijyenik, temiz ortamlarda yıkamanın gerçekleşmesi
  • Yılın belli kısımlarında yıkamak gerekirken, elle yıkamanın bir tek yazın mümkün olabilmesi(güneşte kolay kuruyup ve yağmur çamur olmamasından dolayı)

Halı yıkama önemli noktalar

Halılar ne zaman yıkatılır ?

Halılar ne zaman yıkatılır sorusu her evini temiz tutmaya çalışan kadının aklına gelmiştir. Aslına bakılırsa bunun belli bir süreci olamaz ama en kullanılmayan temiz tutulmaya çalışan halı bile senede bir yıkanmalı. Halılar ne zaman yıkatılır sorusunun cevabı bu olur.

Avrasya halı yıkama bütün bu maddeleri haklı kılıp, size müthiş olanaklar sağlıyor. Eğer siz de halınızın güvenilir ellerde olmasını istiyorsanız, Avrasya halı yıkamayı seçmelisiniz. En kısa zamanda teslim ve ekonomik oluşu ile hem zamandan kazanıyor, hem de halı yıkama işlemini ne zaman yapsam ne zaman yıkasam diye düşünmekten alıkoyuyorsunuz. Halınızın aralıklarını siz belirleyebilirsiniz ama en az yazları ve kıştan önce yıkamakta fayda vardır. Avrasya halı yıkama ile toz toprak içinde insan gücü ile halı yıkadığını sanmaya son! Avrasya halı yıkama gerçekten sağlığa uygun ortamıyla halınızdaki bütün lekeleri geçirir ayrıca birikmiş bütün mikropları da arındırır.